تخت جمشید

تخت جمشید

تخت جمشید:

تخت جمشید یا همان پارسه به نام های:

  • پرسپولیس
  • پرسه‌پلیس
  • هزارستون
  • صدستون یا چهل‌منار

نام یکی از شهرهای باستانی ایراناست که طی آن دوران، به طور پیوسته به عنوان پایتخت باشکوه و ارزشمند امپراتوری ایران در زمان پادشاهی هخامنشیان انتخاب میشده. در این شهر زیبا و باستانی کاخی عظیم به نام تخت جمشید وجود دارد که در زمان پادشاهی داریوش کبیر، خشایارشا و اردشیر اول ساخته شده‌است. در اولین روزهای سال جدید، گروه‌های متعددی از کشورهای مختلف هدایایی متنوع در تخت جمشید گرد هم جمع می‌شدند و پیشکش های خود را به شاه هدیه می‌کردند.

در سال ۵۱۸ قبل از میلاد، اثر تاریخی تخت جمشید به عنوان پایتخت جدید سلسله هخامنشیان در پارسه شروع شد که در آن زمان پایه گذار تخت جمشید داریوش بزرگ بوده، تصور تاریخ‌دانان بر این اساس است که اسکندر مقدونی، یکی از سرداران یونانی باستان در ۳۳۰ قبل از میلاد، به کشور ایران حمله کرده و تخت جمشید را به آتش کشیده.

خدمات ایران مبله:

دفتر مرکزی ما در شهر شیرازهست و در این شهر به صورت تخصصی به کار اجاره منزل مبله شیراز می پردازیم. ایجاد امنییت و آرامش در سوییت اجاره ای شیراز وظیفه ماست و این امر را تظمین میکنیم. علاوه بر خونه روزانه در شیراز ما اماکن دیدنی، بازارها، اماکن تاریخی، پارک ها، باغ ها و رستوران ها رو هم معرفی میکنیم و شما میتونید در اپلیکیشن و سایت ما از این جاهای دیدنی و گردشگری دیدن کنید و قبل از سفرتون با این جاها آشنایی پیدا کنید.

تصاویری از تخت جمشید:

 

تازه ترین خبرها

کافه گل رضاییه

کافه گل رضاییه

کافه گل رضاییه واقع در جمهوری، خیابان 30 تیر شماره تماس:09124430694
آتشکده آتشگاه اصفهان

آتشکده آتشگاه اصفهان

آتشکده آتشگاه از جاذبه های تاریخی و دیدنی اصفهان هست. آدرس: اصفهان ماربین، بلوار آتشگاه
اجاره منزل مبله در چمران شیرازch01

اجاره منزل مبله در چمران شیرازch01

واحد 2 خواب/ 4تخته/ مبله کامل