قلات

قلات

منطقه گردشگری قلات

شیراز فقط خودش دیدنی نیست و اگر فرصت داشته باشید می‌توانید یکی از قشنگ ترین دیدنی های اطراف شیراز را هم ببینید: روستای قلات. قلات شیراز تا خود شیراز ۳۶ کیلومتر فاصله دارد و یکی از باصفاترین مناطق است، جایی پر از کوچه باغ های سبز و درختان سربه فلک کشیده.

خیلی‌ها میگویند شیرازی‌ها آدم‌های متولی هستند و برای ییلاق و تفریح به قلات می‌آیند، شاهدش هم باغ‌های سرسبز این منطقه است. قلات که همان کلات به معنی آبادی است، روستایی‌ست که روی دامنه کوه سرخ واقع شده. این روستا پر از باغ‌های میوه است که با پرچین و سنگ از کوچه‌ها جدا شده‌اند و اگر شما از شلوغی شهر به ستوه آمده باشید، آمدن به اینجا میتواند راه نجاتتان باشد. در تاریخ آمده این روستا متعلق به قرون بعد از اسلام است و دلیل محبوبیتش جز آرام و دنج بودنش، هوای خنک و سرسبزی‌اش است.

خانه‌ها در این روستا پلکانی‌اند و از آجر و خشت و سنگ ساخته شده‌اند، اگرچه در چند سال گذشته رنگ و بوی سنتی روستا مثل بیشتر جاها دستخوش تغییر شده و بناهایی با سیمای شهری هم در اینجا ساخته شده است که کافه و رستوران از جمله آنهاست.

قلاتی‌ها جز در جشن و سرورها که لباس قشقایی می‌پوشند، در بقیه مواقع لباس معمولی و شهری به تن دارند، کشاورزی می‌کنند و دامدارند

شماره تماس برای رزرو باغ و ویلا : 09172800402

روستا قلات شیراز.

 

قلات

 

چه سوغاتی از قلات شیراز می‌شود خرید؟ گردو، بادام، انگور، انجیر، انار، زردآلو، آلو و گوجه سبز و شیره انگور، رب انار و آبغوره. مردم روستا به کار گیوه بافی هم مشغولند و سبد هم می‌بافند.

کشک پیاز، کشک گردو، عدسی، کله پاچه و آش رشته‌های قلات هم معروف است و نباید از خیرشان گذشت. کی برویم؟ بهترین وقت رفتن به روستای قلات بهار و تابستان است، هرچند در پاییز و زمستان هم صفای خودش را دارد.

تازه ترین خبرها

اجاره آپارتمان مبله در مرزداران تهران کد TM02

اجاره آپارتمان مبله در مرزداران تهران کد TM02

اجاره اپارتمان مبله در مرزداران تهران کد TM02 شماره تماس:09198791445 یک خواب/دوتخته/کولر/شوفاژ/پارکینگ/اشپزخانه مجهز/
اجاره آپارتمان مبله در میرداماد تهران کد TMD01

اجاره آپارتمان مبله در میرداماد تهران کد TMD01

اجاره آپارتمان مبله در میرداماد تهران کد TMD01 شماره تماس:09198070641 سه خواب-لوکس-استخر-سونا-جکوزی
اجاره آپارتمان مبله در سعادت آباد تهران کد TSD01

اجاره آپارتمان مبله در سعادت آباد تهران کد TSD01

اجاره آپارتمان مبله در سعادت آباد تهران کد TSD01 لوکس/طبقه اول/1خواب/2تخته/مایکروفر/ویو/پارکینگ شماره تماس:+989198070641 موقعیت: http://yon.ir/kcBMw
اجاره آپارتمان مبله در شهرک نفت تهران کد TN02

اجاره آپارتمان مبله در شهرک نفت تهران کد TN02

اجاره آپارتمان مبله در شهرک نفت تهران کد TN02 1خواب-2تخته-نظافت روزانه-آشپزخانه مجهز شماره تماس:09195853747